islamitatil.com | Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye'deki tüm islami tesisler tek bir portal altında.


S.S.S | Sıkça Sorulan Sorular

444 64 51 Numaralı Çağrı Merkezimizden, Seyahat Danışmanlarımız aracılığı ile rezervasyon yaptırabilirsiniz. 7/24 Web sitemizden online rezervasyon yapabilirsiniz. Bunların yanında merkez acentemize gelerek yüz yüze iletişimle rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Ödemenizi 4 şekilde, E-tahsilat sayfamız üzerinden kredi kartı ile, bankadan yada ATM'den Havale/EFT yaparak, elden ofisimizi ziyaret ederek ve mail order şeklinde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cep telefonunuza ve mail adresinizerezervasyon numarası ve voucher belgeniz gönderilmektedir.

15 ila 20 gün içerisinde elinize ulaşacaktır. Rezervasyonunuz yapılırken verecek olduğunuz fatura adresine kesilip, yine vermiş olduğunuz adresinize gönderilecektir.

Genel olarak otellere giriş (check - in) saati 14:00, çıkış (check - out) saati 12:00'dir.

Sitemizde yer alan tesis bilgileri ve fotoğrafları tamamen otel yönetiminin bize göndermiş olduğu tanıtım formlara göre düzenlenmektedir. Herhangi bir değişiklikte yine otellerin bize gönderdiği formlar ve fotoğraflar ile birlikte sürekli güncellenmektedir.

Çıkış tarihinizden en az iki gün önce bize talebinizi iletmeniz gerekmektedir. 444 64 51 numaralı çağrı merkezimizden seyahat danışmanımıza bildirdiğiniz takdirde oteldeki yer müsaitliğine göre talebiniz operasyon ekibimiz tarafından değerlendirilecektir.

Rezervasyon yaptırdığınızda size bir bilgilendirme e-postası göndermekteyiz. Otele giriş yapacağınız saat bu e-postada belirtilmektedir. Gelen e-postanın yazıcıdan bir çıktısını alarak geçerli bir kimlikle otelinize giriş yapabilirsiniz. Balayı rezervasyonu yaptırdıysanız evlilik cüzdanınızı yanınıza almalısınız.

Rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz kredi kartı bilgileriniz SSL (Secured Sockets Layer) teknolojisi ile şifrelenmekte ve %100 güvence altına alınmaktadır. SSL teknolojisi sayesinde kredi kartı bilgileriniz şifrelenerek ilgili bankalara iletilir ve kesinlikle üçüncü kişiler tarafından görüntülenemez. Telefon görüşmenizde ise görüşmeler kayıt altına alınmaktadır.

Hizmet satın alırken seyahat sigortası yaptırdıysanız, 72 saate kadar işleminiz iptal edilip, ücretiniz iade edilmektedir. Bunun haricinde otele giriş tarihinize 30 gün kalana kadar iptal - değişiklik talep etmeniz durumunda işlem ücretiniz tahsil edilerek paranız ödeme şeklinize göre iade edilir. 15 günden az bir süre kala ise ödemiş olduğunuz tutar üzerinden %40 kesinti yapılarak iptal işleminiz gerçekleştirilir ve iadeniz yapılır.Kendinizin ya da birinci dereceden akrabalarınız geçerli sebepleri (hastalık, kaza, ölüm vb.) resmi bir raporla belgelendirildiği sürece iptali veya değişikliği kesintisiz yapılacaktır. İptal - değişiklik işlemlerinizin geçerli olabilmesi için yazılı ve imzalı dilekçenizin bulunması zorunludur.

Rezervasyon esnasında ulaşım paketi isteyip istemediğiniz sorulur. İsteğinize otobüs ya da uçak bileti de hizmete dahil edilir. Kendi imkanlarınızla gitmek istediğinizde ise ulaşım alternatifleri, seferleri hakkında danışmanımız size bilgi aktaracaktır.

islamitatil.com'dan satın alıp ücretini ödemiş olduğunuz bir ürünün aynı tesis olarak aynı oda kategorisinde, aynı tarih aralığında, aynı ödeme tipi, aynı kayıt tarihi ile başka bir acente de daha düşük fiyatın belgelenmesi halinde aradaki fark size ödeme şeklinizle iade edilir.

Herhangi bir işlem yapmayarak, 444 64 51 numaralı telefon hattımızdan müşteri temsilcilerimize ulaşınız. Size en kısa sürede yardımcı olarak, rezervasyonunuzla ilgili sorunu çözeceklerdir.

Kişi sayısına, oda sayısına ve sürekli çalışma şekline göre her türlü özel ve ekstra indirimimiz mevcuttur.

Yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

Misafirlerimiz iptal talebinde bulundukları rezervasyonun ödemesini hangi şekilde gerçekleştirmiş ise, iadesi de aynı şekilde yapılmaktadır. Nakit ödemelerin iadesi nakit olmakta, kredi kartı iadeleri ise misafirlerin yine aynı kredi kartına iade edilmektedir.

Yüzde 40'lara varan fiyat indiriminin yanı sıra otel doluluk problemini yaşamazlar.

Genellikle Şubat ayının sonunda başlayan bu dönem, Mayıs'ın son haftasına kadar sürmektedir. İlk zamanlarda yapılan rezervasyonlar, fiyat açısından en uygun olanlarıdır.

Genellikle Mayıs ayının son haftası ile Haziran ayının ilk haftası, fiyat avantajı sağlayan kampanya dönemi sona ermektedir.

Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte otel müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılır.

Firmamız, tüm kredi kartlarına, bankayla olan anlaşmaya göre farklı sayılarda taksit uygulaması yapmaktadır.